Fjetja me kafshët, burim i një sërë sëmundjesh të rrezikshme

Shko poshtë

Fjetja me kafshët, burim i një sërë sëmundjesh të rrezikshme

Mesazh nga Vizitor prej Sat 29 Jan 2011 - 5:56


Të fjeturit në një shtrat me kafshët shtëpiake, si macet apo
qentë, mund të bëhet burim i shumë sëmundjeve të ndryshme, përfshirë
edhe meningjitin.
Në këtë përfundim ka arritur një grup studiuesish amerikanë, njofton prestigjiozja New York Daily News, duke shtuar se nga të fjeturit me qentë mund të shkaktohen edhe sëmundje vdekjeprurëse.
Studiuesit këshillojnë familjarët që të mbajnë një distancë me
kafshët e tyre, dhe në mënyrë absolute të mos flenë në një shtrat me to.
/Start/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi