Kuvendi zgjodhi qeverinë e re të Kosovës

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Kuvendi zgjodhi qeverinë e re të Kosovës

Mesazh nga Vizitor prej Tue 22 Feb 2011 - 9:34


Kuvendi i Kosovës ka votuar kabinetin e ri qeveritar të
udhëhequr nga Hashim Thaçi. Për përbërjen e re qeveritare kanë votuar 65
deputetë, një ishte kundër dhe asnjë abstenim.
Zëvendëskryeministra do të jenë: Hajredin Kuçi, Mimoza Kusari - Lila, Bujar Bukoshi, Slobodan Petrovic dhe Edita Tahiri.
Ministër i Punëve të Jashtme: Enver Hoxhaj
Ministre e Integrimeve: Vlora Çitaku
Ministër i Drejtësisë: Haredin Kuçi
Ministër i Ekonomisë: Besim Beqaj
Ministre e Tregtisë e Industrisë: Mimoza Kusari - Lila
Ministër i FSK-së: Agim Çeku
Ministër i Shëndetësisë: Ferid Agani
Ministër i Brendshëm: Bajram Rexhpi
Ministër i Kulturës Rinisë dhe Sportit: Memli Krasniqi
Ministër i Pushtetit Lokal: Slobodan Petrovic
Ministër i Arsimit: Ramë Buja
Ministri i Transportit dhe Telekomikacionit: Fehmi Mujota
Ministër i Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor: Dardan Gashi
/Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi