Lëkura e patëllxhanit parandalon kancerin

Shko poshtë

Lëkura e patëllxhanit parandalon kancerin

Mesazh nga Vizitor prej Tue 8 Mar 2011 - 5:31


Studimet e fundit bëjnë të ditur se lëkura e patëllxhanit
posedon një lëngë që parandalon paraqitjen e kancerit, plakjen e shpejt
dhe gjithashtu normalizon nivelin e kolesterolit.
Hulumtuesit
egjiptianë kanë ardhur në përfundim se lëkura e patëllxhanit është e
përbërë nga anti –oksiduesi, i cili ndihmon në përforcimin e qelizave të
trupit dhe në këtë mënyrë parandalon plakjen e shpejt dhe shumë
sëmundje tjera.
Në raportin e publikuar në media thuhet se një grup mjekësh nga
Egjipti në laboratorin e tyre kanë bërë disa eksperimente në këtë
drejtim dhe kanë arritur të vërtetojnë se lëkura e patëllxhanit
nivelizon yndyrën në gjak dhe parandalon paraqitjen e kancerit.
/Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi