Regjimi i nënave vegjetariane, dëmton fëmijët

Shko poshtë

Regjimi i nënave vegjetariane, dëmton fëmijët

Mesazh nga Vizitor prej Tue 8 Mar 2011 - 5:34


Nuk është aspak e shëndetshme që një nënë të heqë nga dieta e
fëmijës së saj, ushqimet me origjinë shtazore, gjatë periudhës së
ushqimit me qumësht.
Studimet të mjaftueshme tregojnë sesi
fëmijët e mamave vegjetarianë, të privuar nga proteinat shtazore, lindin
më të vegjël dhe rritem më ngadalë, një efekt që mund të kthehet në
problem të vazhdueshëm për jetën e tyre të mëvonshme.
Në rast se mjekëve u duhet t’i kthejnë këta fëmijë me një organizëm
normal, atyre u duhet që për dy vjet, të hanë një sasi të kufizuar mishi
në ditë, që të kthehen në njerëz më energjikë dhe aktivë.
Ushqimet me origjinë shtazore përmbajnë disa substanca ushqyese që nuk gjenden tek asnjë produkt tjetër ushqimor. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi