Kinemaja rikthehet në Pejë

Shko poshtë

Kinemaja rikthehet në Pejë

Mesazh nga Vizitor prej Thu 17 Mar 2011 - 22:09


Pas një kohe të gjatë të rinovimeve, kinemaja e qytetit të Pejës, “Jusuf Gërvalla”, do të fillojë sërish me shfaqjen e filmave.Kinemaja
“Jusuf Gërvalla” hapjen solemne e bën sot dhe
për publikun pejan do të sjellë premierën e filmit “Gomarët e kufirit”
me skenar të Jeton Neziraj dhe Jeton Ahmetaj.
Filmi trajton periudhën e vështirë të popullit shqiptar, atë të
viteve ’70, duke e fokusuar në ngjarjet që ndodhin pikërisht në një zonë
rurale që shënon kufirin e hekurt mes Kosovës (ish-Jugosllavisë) dhe
shtetit amë, Shqipërisë. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi