Gjykata lë në burg Dhimitraq Harizajn

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Gjykata lë në burg Dhimitraq Harizajn

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Mar 2011 - 23:49


Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të shtunën masën e sigurisë
me burg për Dhimitraq Harizajn, i cili akuzohet për trafikim
ndërkombëtar të afro 200 kg kokainë
Kokaina ishte tretur në
vaj palme dhe Harizaj u arrestua nga policia si porositësi i saj.
Operacioni antidrogë i autorizuar nga Prokuroria e Përgjithshme u krye
tre ditë më parë. Itinerari që ka ndjekur dërgesa ka qenë Kolumbi-
Spanjë- Belgjikë- Austri- Slloveni- Kroaci- Serbi- Maqedoni- Shqipëri.
Sipas informacioneve paraprake 200 kg kokainë ishte tretur në vaj
palme. Prokuroria shoqëroi edhe tre persona të tjerë për të njëjtën rast
dy shtetas maqedonas dhe një tjetër shqiptar të cilët pas verifikimeve u
lanë të lirë./Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi