Vrasja me granatë, tre adoleshentë në pranga

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Vrasja me granatë, tre adoleshentë në pranga

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Mar 2011 - 23:50


Policia e Ballshit arrestoi të shtunën një adoleshent që
dyshohet të jetë autor i vrasjes së nënës së dy fëmijëve, Violeta
Mehmeti, e cila u plagos rëndë nga shpërthimi i një granate ndërsa
dilte nga banesa
Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të
mëngjesit të së premtes në lagjen "Gllavenicë" të qytetit të Ballshit,
ndërsa viktima vdiq rrugës për në spital.
Ndërkaq, policia ka vënë në pranga Aleksander Dokon, nga qyteti i
Selenicës, në rrethin e Vlorë dhe ka ndaluar edhe 19 vjeçarët Xhuljano
Lamaj dhe Ertion Lamaj nga qyteti i Ballshit nën akuzën e moskallzimit
të krimit.
Nga kontrolli i kryer në banesën e autorit të krimit, policia gjeti dhe
sekuestroi prova materiale që dokumentojnë autorësinë e krimit dhe 2300
fishekë model 56. Nga rezultatet e hetimeve paraprake rezulton se
ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta./Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi