Gjermanët, njerëzit më të lumtur në botë

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Gjermanët, njerëzit më të lumtur në botë

Mesazh nga Geri prej Thu 14 Apr 2011 - 7:46

Gjermania është vendi më i lumtur në botë, amerikanët janë të ekuilibruar, ndërsa italianët ndër më të trishtët, zbuloi një studim i kryer nga rrjeti shoqëror “Twitter”.
Klasifikimi u përpilua duke kërkuar midis përdoruesve të kombësive të ndryshme fjalët kyç që shprehin gëzim apo trishtim.

Si rrjedhojë, shteti me banorët më të lumtur në botë rezultoi të ishte Gjermania, pasi ata kishin përqindjen më të madhe të fjalëve që shprehin lumturi, në krahasim me ato të trishtimit.

SHBA ishte në vendin e katërt në botë, ndërsa në fundin e renditjes italianët dhe suedezët.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjermanët, njerëzit më të lumtur në botë

Mesazh nga Vizitor prej Sat 16 Apr 2011 - 4:57

Normal qe jan, sepse shikojn punet e tyre dhe jo punt e botes ndaj dhe jan te lumtur. Very Happy
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi