Japoni, vret veten në moshën 102-vjeçare

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Japoni, vret veten në moshën 102-vjeçare

Mesazh nga Geri prej Thu 14 Apr 2011 - 7:47

Një japonez 102-vjeçar është vetëvrarë sepse ishte i tmerruar nga ideja e evakuimit nga fshati i tij që ndodhej 40 km larg centralit të Fukushimës.
Sipas mediave japoneze, i moshuari ka vrarë veten të martën pasi qeveria njoftoi zgjerimin e zonës së evakuimit, zonë e cila përfshiu edhe fshatin Itate ku jetonte 102-vjeçari.

Në Itate ishin regjistruar vlera radioaktiviteti më të larta se norma menjëherë pas datës 11 mars, kur Japoina u godit nga tërmeti dhe cunami shkatërrues.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi