Çamçakëzi ul oreksin

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Çamçakëzi ul oreksin

Mesazh nga Vizitor prej Sun 24 Apr 2011 - 21:58


Njerëzit kënaqen me përtypjen e çamçakëzëve për arsye të ndryshme shëndetësore dhe sociale, të cilat ky produkt ofron.Çamçakëzi
mund të ndihmojë në uljen e oreksit pa kontroll gjatë ditës. Një
çamçakëz ka pesë deri në dhjetë kalori dhe, në fakt, akti i përtypjes
së çamçakëzëve harxhon rreth 11 kaloni gjatë një ore.
Krahas aromës së freskët, hulumtuesit kanë treguar se çamçakëzi mund
të ndihmojë në reduktimin e prishjes së dhëmbëve, të rrit fokusimin dhe
koncentrimin, lehtësojë stresin dhe tensionin dhe të ndihmojë në
kontrollimin e peshës
Çamçakëzët pa sheqer janë klinikisht të dëshmuara se reduktojnë
incidentin e dëmtimit të dhëmbëve deri në 40% dhe vazhdimisht
rekomandohen për pacientët nga 85% e dentistëve.
Përtypja e çamçakëzëve po ashtu ndihmon në lehtësimin e simptomave të
tharjes së gojës, problem me të cilën përballen një numër i madh
njerëzish. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi