Pini çaj dhe parandaloni plakjen

Shko poshtë

Pini çaj dhe parandaloni plakjen

Mesazh nga Vizitor prej Sun 24 Apr 2011 - 22:13


Konsumi i çajit parandalon plakjen e parakohshme dhe e tregon njeriun më të ri se sa mosha e tij.Kërkuesit
kinez thonë se me pirjen e më shumë se 3 filxhan çaji në ditë njeriu
nga pikëpamja biologjike tregon më i ri. Shkaku i kësaj dukuri është
ekzistenca e një lënde kimike në çaj me emrin “Polifiunu” e cila mbron
qelizat nga dëmtimet që shkaktojnë plakjen e tyre.
Kërkimet tregojnë se Polifiunu mund të mbroj njeriun nga viruset dhe
nga infarktet e zemrës madje edhe nga disa lloje të kancereve.
/Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi