Nga 1 maji përfaqësitë diplomatike lëshojnë pasaporta kosovare

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Nga 1 maji përfaqësitë diplomatike lëshojnë pasaporta kosovare

Mesazh nga Vizitor prej Fri 29 Apr 2011 - 23:20


Duke filluar nga 1 maji, në të gjitha ambasadat, përfaqësitë
diplomatike dhe misionet konsullore të Kosovës, do të lëshohen
dokumentet udhëtimi të qytetarëve kosovarë.
Këtë vendim e ka
miratuar ditë më parë Qeveria e Kosovës, ndërsa Ministria e Punëve të
Jashtme (MPJ) ka bërë përgatitjet teknike për dhënien e pasaportave të
qytetarëve të Kosovës.
Për këtë qëllim MPJ-ja ka dërguar edhe zyrtarë shtesë nëpër
përfaqësitë diplomatike për të përgatitur stafin konsullore për të dhënë
pasaportat për aplikuesit.
Po ashtu, me këtë vendim, shtetasit e Kosovës mund të pajisen me
dokumente udhëtimi nëpër këto përfaqësi diplomatike në rast të humbjes
së dokumenteve, si dhe vazhdimit të tyre. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi