iMac 2011 del nesër?

Shko poshtë

iMac 2011 del nesër?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 2 May 2011 - 4:58


Gjatë muajit mars ishte thënë se Apple do të mund të lansojë
modelet e reja të kompjuterëve iMac 2011, ndërsa thashethemet e reja
kishin dhënë fillimin e muajit maj, si datë të cilën Apple do të dal me
modelet e reja të iMac.
Sipas raporteve të fundit, dita e lansimit të iMac 2011 do të jetë 3 maji 2011.
Vitin e kaluar, Apple kishte lansuar modelet e reja të iMac gjatë
muajit qershor, ndërsa këtë vit AppleInsider thotë se ardhja e këtij
modeli të kompjuterit të Apple të jetë muaji maj, përkatësisht dita e
martë e fillimit të muajit.
Përdoruesit e kompjuterëve iMac presin që procesori i këtij modeli të
ri të jetë nga Intel, mirëpo që i njëjti të përfshijë edhe teknologjinë
Thunderbolt, e cila ishte pjesë e modeleve të laptopëve MacBook.
Në ndërkohë, ne do të publikojmë edhe detaje dhe karakteristika të reja të këtij modeli të avancuar të kompjuterit të Apple. / Telegrafi /
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi