Kosova meriton të drejtë integrimi në BE

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Kosova meriton të drejtë integrimi në BE

Mesazh nga Vizitor prej Wed 11 May 2011 - 2:56


Një delegacion i lartë i komisionit parlamentar holandez për
çështje evropiane po qëndron në Kosovë. Kryesuesja e këtij komisioni,
Gerda Verbug të mërkurën ka zhvilluar një varg takimesh me krerët e
institucioneve shtetërore të vendit.
Fillimisht janë takuar
me kryeparlamentarin Jakup Krasniqi, Komisionin parlamentar për
integrime evropiane dhe atë për punë të jashtme.
Në këto takime, përfaqësuesit nga parlamenti holandez kanë shprehur
gatishmëri për të përkrahur Kosovën në procesin e integrimit në BE.
Ata kanë pohuar se Kosova nuk mund të jetë i vetmi vend në rajon i
sanksionuar nga Evropa, por meriton të drejtë integrimi ashtu, si dhe
vendet tjera të Ballkanit Perëndimor. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi