Pasuria e Emmy-it u kalon prindërve

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Pasuria e Emmy-it u kalon prindërve

Mesazh nga Vizitor prej Sun 15 May 2011 - 0:40


Pasuria e luajtshme dhe e paluajtshme që la pas vdekjes Elsina
Hidersha, këngëtarja 21-vjeçare e njohur si “Emmy”, do t’i trashëgohet
dy prindërve të saj.
Trashëgimtarët e kën-gëtares që ndërroi
jetë pak orë pasi u aksidentua rëndë mbrëmjen e 27 shkurtit të këtij
viti në Tiranë, u përcaktuan nga një vendim gjyqësor i Gjykatës së
Tiranës.
Gjykata shqyrtoi kërkesën e babait të këngëtares, shtetasit
K.Hidersha për “lëshimin e dëshmisë së trashëgimisë për të ndjerën
Elsina Hidersha”. Pasi shqyrtoi kërkesën, gjykata çmoi se ajo ishte “e
drejtë, e bazuar në ligj dhe në prova dhe si e tillë duhet të pranohej.
Këngëtarja 21-vjeçare e njohur si “Emmy”, ndërroi jetë pak orë pasi u
aksidentua rëndë mbrëmjen e 27 shkurtit të këtij viti në Tiranë. Ajo u
tërhoq për disa metra nga një automjet që drejtohej nga biznesmeni nga
Kosova Azis Kelmendi, aktualisht i paraburgosur për llogari të hetimit
të kësaj ngjarjeje, raportoi media në Tiranë. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi