Mëngjarashët frikësohen më shumë

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Mëngjarashët frikësohen më shumë

Mesazh nga Vizitor prej Sun 15 May 2011 - 0:46


Psikologët kanë dalë në një përfundim se njerëzit që përdorin dorën e majtë frikësohen më shumë se ata që përdorin të djathtën.Mëngjarashët që panë 8 minuta të një filmi horror kujtonin shumë pak skenat e frikshme, shenjë kjo e post-traumës.
Ky studim u realizua nga psikologë të Edinburgut (Skoci).
Studime të mëparshme kanë dalë në përfundim se mëngjarashët zemërohen
më shpejt dhe kanë më shumë emocione negative se njerëzit që përdorin
dorën e djathtë. /tch/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi