Si ta testoni baraspeshën

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Si ta testoni baraspeshën

Mesazh nga Vizitor prej Sun 15 May 2011 - 0:47


Tentoni që përmes këtyre këshillave të përcaktoni baraspeshën tuaj...Qëndroni
drejtë, këmbët duhet t’i keni të afruara, kokën drejtë, duart për
trupi. Ngriteni njërën këmbë, lakojeni në gjunjë nga jashtë ashtu që të
jetë paralel me dyshemenë.
Tash, për disa minuta kuptojeni baraspeshën. Mbyllni sytë dhe filloni
të numëroni. Me baraspeshë të mirë do të mund të qëndroni deri në 15
sekonda, ndërsa nëse keni baraspeshë të shkëlqyer mund të qëndroni deri
në 25 sekonda ose më shumë pa e lëshuar këmbën.
Nëse nuk keni arritur të qëndroni 15 sekonda, atëherë para jush ka
shumë punë. Rekomandohet që çdo ditë ta përsëritni këtë ushtrim, ashtu
që të përmirësoni baraspeshën.
Për ta lehtësuar tetin, qëndroni afër një karrigeje ose diçkaje
tjetër për të cilën mund të kapeni. Që ushtrimi t’ju sfidojë, atëherë
bëhuni të vendosur dhe ushtrimin realizojeni në terren jo të rrafshët.
/Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi