Pse duhet mbajtur mend ëndrrat?

Shko poshtë

Pse duhet mbajtur mend ëndrrat?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 28 May 2011 - 2:45

1. Gjatë ëndërrimit mendja ka qasje në informata me rëndësi që nuk janë në dispozicion për ju kur jeni të zgjuar. Ëndrrat mund të zbulojnë dëshirat tuaja të fshehta dhe ndjenjat e nënvetëdijëshme.

2. Kur kujtoni ëndërrat tuaja, ju mund të fitoni njohuri të shtuara dhe vetë-shërim. Ëndrrat mund të jenë burim i ndonjë frymëzimi, dituri, gëzim i përgjithshëm dhe përmirësim i shëndetit psikologjik.

3. Mësoni të përkujtoni ëndrrat tuaja, mund t'ju ndihmojnë të bëheni një person më i sigurt, t'i shprehni dhe të përballeni më lehtë me ndjenjat tuaja.

4. Endrrat mund t'ju ndihmojnë në marrjen e vendimeve të vështira, rreth marrëdhënieve, shqetësimeve shëndetësore, pyetjeve rreth karrierës ose ndonjë sfidë që ju mund të përjetoni.

5. Poashtu, mund t'ju jap zgjidhje për vështirsi në jetën tuaj.

6. Ëndrra mund të jetë zbulim i të kaluarës, të tashmes dhe të ardhmes suaj.

"Mjafton që secili prej jush të këshillohet me ëndrrën e vet"
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi