Shmangni diskutimet

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Shmangni diskutimet

Mesazh nga Vizitor prej Sat 28 May 2011 - 3:24


Studime të fundit treguan se, diskutimet pa fund rreth lidhjes
tonë është më shumë e mundshme të bëjnë keq sesa mirë. Ndërkohë që,
femrat synojnë diskutimin, meshkujt ndihen në siklet të bëjnë të njëjtën
gjë.
Dhe jo vetëm; sepse zakonisht këto dialogje përfundojnë
në ankesa dhe grindje për "dështimin" e lidhjes. Çështja është edhe
fizike.
Sipas studimeve, qarkullimi i gjakut në muskujt e meshkujve rritet
kur ata bëjnë këto lloj bisedimesh, sepse përjetojnë tension më të madh.
Dhe për këtë ndihen në siklet të flasin, sidomos kur ndiejnë turp.
Dhe më e mundshmja është të ndihen kështu sepse mënyra që t'ju
afrohemi i bën të ndihen se na shkaktuan shqetësim (madje edhe nëse nuk
ndodh diçka e tillë) duke i i bërë të ndihen pak për ne dhe në fund të
dështuar.
Por meqë ata mësojnë që të vegjël se, nuk duhet të tregohen të
brishtë zhvillojnë mbrojtjet (që ngjanë më shumë me sulmin) që të
shmangin dhimbjen që mund t’ju shkaktojë ky turp. Dhe, mënyra më e
thjeshtë që ta arrijnë, është të shmangin diskutimet. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi