Sot 1 Qershori, Dita Nderkombetare e Femijeve.

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Sot 1 Qershori, Dita Nderkombetare e Femijeve.

Mesazh nga Vizitor prej Wed 1 Jun 2011 - 2:52

"Ne mund të kemi fe të ndryshme, gjuhë të
ndryshme, lëkurë me ngjyrë të ndryshme, por ne të gjithë i përkasim një
race, asaj njerëzore." – Kofi Annan


Kjo ditë e ka zanafillën e saj në Konferencën Botërore të Mirëqenies së Fëmijëve të zhvilluar në vitin 1925 në Gjenevë.
Shumë vende të botës e kanë pranuar atë si festën ndërkombëtare të
fëmijëve dhe realizojnë festime të cilat kanë si qëllim të rrisin
vëmendjen në drejtim të mirëqenies së tyre.
Kjo ditë nuk është vetëm një ditë festive, por mbi të gjitha një ditë sensibilizimi kundër dhunës dhe abuzimit ndaj fëmijëve.

Foto: Klasa kontejner – çdo formë që shkakton dhembje, qoftë fizike a psikike, është dhunë….
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi