Përse nënat heqin dorë nga ushqimi me gji?

Shko poshtë

Përse nënat heqin dorë nga ushqimi me gji?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 2 Jun 2011 - 21:14


Ka nëna të cilat me sukses ditë e natë ushqejnë foshnjën e tyre me gji dhe, megjithatë, heqin dorë.Ato
janë nëna të cilat nuk kanë besim tek vetja. Ato frikësohen se nuk do
të mund të vazhdojnë më shumë dhe vazhdimisht kërkojnë të verifikojnë
frikën e tyre. Në qoftë se bebja nganjëherë qan më shumë se zakonisht,
mendojnë se nuk kanë qumësht të mjaftueshëm.
Në qoftë se bebja ka ngërçe, i dalin puçrra apo ndryshojnë
jashtëqitjen, posaçërisht nëse jashtëqitja merr ngjyrë të gjelbër,
menjëherë dyshohet tek qumështi i nënës.
Shumë nëna heqin dorë nga ushqimi me gji për shkak të thashethemeve
se bebja e cila ushqehet me ushqim artificial fiton peshë më të madhe.
Ndonjëherë i luhatin ato që lexojnë se nënat e tjera kanë hequr dorë nga
ushqimi me gji pas 2 apo 3 muajve për shkak se nuk kanë pasur qumësht
të mjaftueshëm... Krahas kësaj, më afër e kanë shishen me ushqim
artificial. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi