Infarkti është i lidhur me ankthin

Shko poshtë

Infarkti është i lidhur me ankthin

Mesazh nga Vizitor prej Thu 2 Jun 2011 - 21:29

Pacientët me sëmundje të zemrës janë më të rrezikuar nga infarktet
dhe vdekja, nëse vuajnë gjithashtu edhe nga ankthi, thuhet në një studim
të zhvilluar këto ditë dhe i cili është publikuar në një revistë
amerikane.

Kështu, në studimin e zhvilluar te mbi 1 mijë persona me sëmundje të
zemrës, studiuesit vunë në dukje rrezik më të rritur për 74 për qind te
ata që vuajnë nga ankthi. Studimi është publikuar në revistën “Archives
of General Psychiatry”, njofton “BBC”.

“Më shumë studime nevojiten për të kuptuar lidhjen”, deklaruan në fund të studimit ekspertët britanikë.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi