Ekspertiza: 49 vjeçarja humbi jetën nga mjekimi i pakujdesshëm

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Ekspertiza: 49 vjeçarja humbi jetën nga mjekimi i pakujdesshëm

Mesazh nga Vizitor prej Sun 5 Jun 2011 - 5:30


Ekspertiza mjeko-ligjore, e kryer edhe nën praninë mjekëve nga
Tirana, tregoi se vdekja e Fatbardha Alikos, 49 vjeç e ndodhi një ditë
më parë në maternitetin e Korçës, ka ardhur si rezultat i mjekimit të
pakujdesshëm.
Policia njoftoi zyrtarisht kryerjen e autopsisë
dhe rezultatet që tregojne se vdekja ka ardhur nga pakujdesia. Sipas
policisë, mjekët të cilët janë marrë me mjekimin e Alikos do të ndiqen
penalisht.
Fatbardha Aliko u gjet e vdekur dje në maternitetin e Korcës, ku qëndronte prej 10 ditësh, pas një ndërhyrjeje kirurgjikale.
Gruaja, nënë e dy fëmijeve ka bëre një ndërhyrje kirurgjikale në
mitër, operacion i cili një ditë më parë edhe nga policia u cilësua si i
suksesshëm.
Familjarët e viktimës ishin ata që të shtunën kërkuan që policia t’i
përqëndronte hetimet e saj në pistën e mjekimit të pakujdesshëm,
raportoi Panorama./Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi