Femrat e plota më tërheqëse

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Femrat e plota më tërheqëse

Mesazh nga Vizitor prej Fri 10 Jun 2011 - 22:37

Femrat e holla janë më pak xheloze ndaj femrave të plota, sepse
nuk i konsiderojnë tërheqëse, mirëpo meshkujt kanë mendim tjetër. Për
ata, femrat e plota janë më tërheqëse, të hapura dhe të mençura.

Një hulumtim i realizuar nga shkencëtarët pranë Universitetit të
Liverpulit, ka zbuluar se femrat jo të holla për meshkujt janë më të
afërta, janë mikesha të mira dhe kanë stabilitet më të mirë emocional
sesa femrat e holla.

Nga ana tjetër, femrat tjera kanë mendim jo të mirë për ish-femrat e
trasha që mundohen të mbajnë një peshë afër normales. Sipas tyre, ato
janë të padisiplinuara, emocionalisht jostabile dhe kanë shprehi të
këqija higjienike.

Disa meshkujve u pëlqen fakti që femrat që kanë peshë të tepërt luftojnë
me kilogramët, ashtu që kjo i afron më shumë dhe u jep mendimin se ato
nuk janë femra të përsosura, kanë mangësi, por janë të afërta dhe mund
të kalojnë mirë me to, duke qenë se ato jetojnë ‘me këmbët në tokë’.

Për më shumë, meshkujt me mbipeshë shpresojnë se kanë gjasa më të mira
për të kapur një femër të plotë, sesa një të hollë. /Telegrafi/avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi