Perimetri i belit dhe mushkëritë

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Perimetri i belit dhe mushkëritë

Mesazh nga Vizitor prej Sun 3 Jul 2011 - 1:25


Sipas një hulumtimi amerikan, del se perimetri i belit dhe funksioni i mushkërive janë të lidhura ndërmjet vete.Pavarësisht
nga pesha trupore, personat me bel më të gjerë kanë funksion më të
dobët të mushkërive në krahasim me personat belhollë.
Çdo centimetër i tepërt e zvogëlon kapacitetin vital të mushkërive për 13 milimetra. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi