Ky-Mani Marley me 9 gusht në Kosovë

Shko poshtë

Ky-Mani Marley me 9 gusht në Kosovë

Mesazh nga Vizitor prej Tue 12 Jul 2011 - 4:50


Ky-Mani Marley, djali i legjendës të muzikës reggae, Bob Marley, do të mbajë koncert në Prishtinë muajin e ardhshëm.Muzicienti nga Xhamajka do të performojë në kryeqytetin e Kosovës më 9 gusht, si një prej caqeve në kuadër të turneut evropian.
Sipas Drin Zatriqit nga kompania organizuese, “NextLevel”, koncerti
do të jetë 100% “live” ku së bashku me Ky-Manin do të jenë në skenë
gjithsej 11 veta.
Biletat do të dalin në shitje nga data 15 korrik dhe sipas
organizatorëve fillimisht do të kushtojnë 6 euro, respektivisht 8 euro
(në zonën vip), ndërsa do të pësojnë ngritje nga java në javë.
Ky-Mani Ai njihet edhe me rolin e tij në filmin SHOTTAS, si dhe me
këngët e tij “Ghetto soldier”, “Hustler”, “So hot”, “Rasta love” etj.
/Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi