Meshkujt flirtojnë nga mërzia

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Meshkujt flirtojnë nga mërzia

Mesazh nga Vizitor prej Fri 15 Jul 2011 - 22:09


Ndoshta buzëqeshjen e kolegut tuaj të punës dhe shkuarjen e tij
për t’ju blerë diçka e konsideroni si kompliment, mirëpo ndoshta e keni
gabim.
Në fakt, duket se meshkujt të cilët flirtojnë në
vendin e punës, nuk e bëjnë këtë sepse ju i joshni, porse për shkak se i
kap mërzia.
Hulumtuesi pranë Universitetit Surrey kanë anketuar mbi 200 meshkuj
dhe femra, të moshave ndërmjet 21 dhe 68 vjeç, duke i pyetur për flirtet
në punë.
Rezultatet kanë treguar se femrat të cilat kishin flirtuar ishin
njëkohësisht të kënaqura me punën e tyre, ndërkaq meshkujt që kanë
flirtuar ishin të pakënaqur me vendin e punës dhe për ta vrarë mërzinë
dhe bezdisjen, zgjedhin që të flirtojnë me koleget e tyre. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi