Gjysma e punëtorëve s’mund t’i durojnë shefat

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Gjysma e punëtorëve s’mund t’i durojnë shefat

Mesazh nga Vizitor prej Tue 19 Jul 2011 - 9:53


Raportet e ngurta dhe të rralla mes shefave dhe punëtorëve, si
edhe mosmarrëveshjet janë shkak i stresit, zvogëlimit të
produktivitetit, por edhe të urrejtjes mes shefave dhe punëtorëve.
Sipas një studimi të realizuar në Florida, marrëdhëniet me shefat i ‘çmendin’ punëtorët edhe atë në baza ditore.
Rreth 40 për qind e pjesëmarrësve në studim kanë treguar se nuk do t’i përshëndetnin shefat e tyre po t’i takonin në rrugë.
Është interesante se rreth 29 për qind e punëtorëve mendojnë se
shefat e tyre janë në gjendje që t’i vënë në rrezik vetëm e vetëm që ta
shpëtojnë punën.
Problemin e shton edhe më shumë mosofrimi i ndërrimit të vendit të punës për të gjithë të punësuarit e pakënaqur. /Telegrafi/
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi