"Summer Fest 2013" Top Media

 :: Show Biz

Shko poshtë

"Summer Fest 2013" Top Media

Mesazh nga Erisa1 prej Tue 18 Jun 2013 - 0:00

Për të dytin vit radhazi, ekrani i “Top-Channel”, do të ”freskoje” verën e shqiptarëve. ”Summer Fest” është spektakli veror i muzikës moderne që nis në muajin korrik. Turneu në të cilin marrin pjesë këngëtarët më të njohur të tregut muzikor të Shqipërise, Kosoves, Maqedonisë, Malit te Zi si dhe diasporës është një projekt i Fondacionit Mediatik“Dritan Hoxha”, me mbështetjen mediatike të “Top-Channel”, “Digitalb” dhe “Top Albania Radio”. Konkurentet e ”The Voice of Albania” si dhe ”The Voice Kids” do te jene nje pjese e rendesishme per te gjithe ndjekesit e besnikë te ketyre programeve. Pjese e turneu do te jene dhe aktoret e trupes se “Portokalli”-së. Turi do te nise nga Tirana, duke vazhduar me Pogradecin, Durresin, Kavajen,Vloren dhe Saranden.
Pjese e turneut jane dhe balerinët e trupes se baletit te “Top-Channel”, te cilet do te performojne me artistet pjesmarres.
Pjese e spektalit do te jene dhe modelet e ”Grace Models” si ”qershia mbi torte”, skena do te shnderrohet ne pasarele.
Fituesja e “Top-Fest 10”, Samanta Karavella apo fituesja e ”The Voice of Italy”, Elhaida Dani, se bashku me shume kengetare te tjere do te performojne ne skenat e 6 qyteteve kryesore per te ndezur atmosferen.
Ne ambientet e vendit ku do te ndertohet skena, cdo qytet do te mireprese ne oret e paradites dhe pergjate spektaklit panairin ”Open Day”, i cili do te kete stenda te kompanive mbeshtetese te eventit, si dhe kompanive te produkteve artizanale.
Muzike, mode, promovim i vendeve turistike si dhe panaire me produkte shqiptare…Gjithcka eshta gati tashme per te sjelle nje vere argetuese, ku muzika dhe spektakli do te ule temperaturat e larta. / Top Channel
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi