EKSKLUZIVE: Kryeministri shqiptar Berisha me heroin kombëtar Adem Jasharin

Shko poshtë

EKSKLUZIVE: Kryeministri shqiptar Berisha me heroin kombëtar Adem Jasharin

Mesazh nga Legjenda prej Thu 27 Jun 2013 - 21:12

Është publikuar një foto në të cilën komandanti legjendar Adem Jashari është fotografuar së bashku me kryeministrin e Shqipërisë Sali Berisha.“Në këtë 5-vjetor, kombi shqiptar përulet me nderimin më të madh para veprës, arkitektit të pavarësisë së Kosovës, presidentit Ibrahim Rugova, sakrificës sublime të kryeheroit të kombit tonë, Adem Jashari, e mijëra e mijëra luftëtarëve të lirisë që ranë për t’u bërë të pavdekshëm për çlirimin e Kosovës” – ishte teksti I postuar në FB nga S.Berisha ditën e 5 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. transmeton agjencia e lajemeve “Presheva jonë”

Foton e ka bërë publike shoqata humanitare “Sali Çekaj” e cila vepron në Zvicër dhe Gjermani. Fotografia është e bërë në nëntor të vitit 1992.
avatar
Legjenda
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 53
 <b>Piket</b> Piket : 93
Regjistruar : 17/06/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TETOVA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi