'Tour de France 2013', starton të shtunën

Shko poshtë

'Tour de France 2013', starton të shtunën

Mesazh nga Erisa prej Fri 28 Jun 2013 - 23:35Nga sot në ekranin e Top Channel fillon trasmetimi i aktiviteti më të famshëm të ciklizmit, "Tour de France".

Përpara fillimit të tij janë prezantuar skuadrat dhe ciklistët pjesmarrës, të cilët do të fillojnë këtë aktivitet nga Porto Vekio, e Korsikës. Mes pretendentëve për Turin e këtij sezoni padyshim që është Kris From i skuadrës 'Skaj' dhe spanjolli Alberto Kondador i skuadrës Sakso Tinkof.

Skuadra 'BMW' udhëhiqet nga australiani Kadel Evans, por nuk mund të mbeten më pas edhe sllovaku Piter Sagan apo britaniku sprintier Mark Kavendish. Nga data 29 qershor dhe për 3 javë në vazhdim Top Channel do të jetë cdo ditë deri më 21 korrik kur do të zhvillohet edhe etapa finale, drejpërdrejt me aktivitetin më të madh dhe më të famshëm të ciklizmit.
/ Top Channel - HJ

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi