F1, Rosberg dominon provat e lira

Shko poshtë

F1, Rosberg dominon provat e lira

Mesazh nga Erisa prej Fri 28 Jun 2013 - 23:37


Nico Rosberg tregon edhe nje herë tjetër momentin e mirë të formës që po kalon Mercedesi dhe pas rrebeshit të paradites, piloti gjerman regjistron kohën më të mirë të sesionit të dytë të provave të lira të Cmimit të Madh të Britanisë së Madhe.

Në Silverstone, Rosberg e mbyll me 1'32''248, duke lënë pas Mark Webber dhe Sebastian Vettel me Red Bull.

Vetëm në vend të dhjetë Fernando Alonso (Ferrari), ndërsa shoku i tij i skuadrës, Felipe Massa ka zënë vendin e fundit pasi është aksidentuar në fillim të sesionit.

Ja renditja e plotë e sesionit të dytë të provave të lira të Cmimit të Madh të Britanisë së Madhe:

1. Nico Rosberg (Mercedes) 1:32.248
2. Mark Webber (Red Bull) 1:32.547
3. Sebastian Vettel (Red Bull) 1:32.680
4. Paul Di Resta (Force India) 1:32.832
5. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:32.911
6. Daniel Ricciardo (Toro Rosso) 1:33.171
7. Jean-Eric Vergne (Toro Rosso) 1:33.290
8. Adrian Sutil (Force India) 1:33.313
9. Romain Grosjean (Lotus) 1:33.322
10. Fernando Alonso (Ferrari) 1:33.494
11. Jenson Button (McLaren) 1:33.740
12. Nico Huelkenberg (Sauber) 1:33.896
13. Kimi Raikkonen (Lotus) 1:34.120
14. Sergio Perez (McLaren) 1:34.130
15. Esteban Gutierrez (Sauber) 1:34.998
16. Valtteri Bottas (Williams) 1:35.070
17. Pastor Maldonado (Williams) 1:35.127
18. Jules Bianchi (Marussia) 1:35.802
19. Giedo van der Garde (Caterham) 1:35.984
20. Charles Pic (Caterham) 1:36.079
21. Max Chilton (Marussia) 1:37.329
22. Felipe Massa (Ferrari) 1:43.466/ Top Channel - HJ

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi