Zbulimi makabër

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Zbulimi makabër

Mesazh nga Erisa prej Fri 28 Jun 2013 - 23:46


Një pensioniste në Kinë bëri një zbulim rrënqethës, kur vendosi që të hapte një valixhe të vjetër të ndodhur në bregun e një liqeni, në qytetin e tij në Bengbu.

68-vjeçarja, e bërë kurioze nga valixhja që kishte disa kohë që qëndronte e paprekur dhe duke dyshuar se mund t’i kishte humbur dikujt, vendosi që ta hapte.

Por, për tmerrin e saj, brenda valixhes ishin gjashtë koka njerëzish.

E tmerruar, e llahtarisur dhe e tronditur, e moshuara telefonoi policinë, e cila mbërriti menjëherë dhe nisi një operacion të gjerë hetimi, duke dyshuar për prezencën e mundshme të ndonjë vrasësi zinxhir në zonë.

Megjithatë, hetimet u ndërprenë pas vetëm disa orësh, pasi u mësua që kokat i përkisnin personave që kishin vdekur disa vite më parë, por ishin ruajtur nga një klinikë e zonës për praktikë për studentët e mjekësisë.

Secili prej viktimave kishte vdekur për shkaqe natyrale dhe kishte vendosur me vullnetin e tij që t’i dorëzonte trupin mjekësisë, për të shpëtuar jetë në të ardhmen.

Megjithatë, ky fakt nuk do të shpëtojë klinikën nga mundësia e sanksioneve të rënda dhe përndjekja ligjore për përdhosjen e kufomës, pasi trajtimi i mbetjeve trupore në këtë mënyrë shkel çdo protokoll mjekësor dhe ligjor.
/ Top Channel - HJ

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zbulimi makabër

Mesazh nga Burrelsja prej Wed 3 Jul 2013 - 3:38

hmmm e cuditshme dicka e tille
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi