E vrarë nga macet e saj

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

E vrarë nga macet e saj

Mesazh nga Erisa prej Fri 28 Jun 2013 - 23:47


Një grua e dashuruar pas maceve ndërroi jetë në mënyrë të parakoshme në moshën 59-vjeçare…. e vrarë prej 15 maceve të saj.

Ishte ky përfundimi i autopsisë së kryer mbi trupin e britanikes Valerie Tibbles, publikuar në të përditshmen britanike “The Sun”.

Pas vdekjes së beftë të 59-vjeçares, u zbulua se macet i kishin transmetuar të zonjës një formë sepsis, një lloj infeksioni që kishte shkaktuar në pak ditë shpërbërjen e sistemit të saj imunitar, duke sjellë eventualisht vdekjen.

Një zbulim i tillë shërben për të rritur ndërgjegjësimin për higjenën që duhet të kenë kafshët, ndërsa vëllai i viktimës, David Tibbles deklaroi: “Kushdo që gërvishtet nga një kafshë duhet të trajtohet menjëherë, pasi ekziston një rrezik i madh i prekjes nga infeksione. Valerie ishte një njeri shumë i dashur, e cila dashuronte jetën dhe kafshët e saj. Të gjithë do t’ia ndiejmë mungesën”.

/ Top Channel - HJ

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: E vrarë nga macet e saj

Mesazh nga Burrelsja prej Wed 3 Jul 2013 - 3:37

gjynah qenkan tbukra mue macja mka shpetu jo me mvra
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi