El Salvador njeh Kosovën

Shko poshtë

El Salvador njeh Kosovën

Mesazh nga Legjenda prej Sat 29 Jun 2013 - 5:48


El Salvador është shteti i radhës që njeh pavarësinë e Kosovës. “El Salvador tashme ka marr vendim për ta njohur Kosovën shtet sovran dhe te pavarur. MPJ tashme ka marr konfirmimin nga Ambasada e këtij shteti në OKB”, ka thënë një burim brenda MPJ-së.
Njohja formale sipas këtij burimi do të vijë të hënën, kur ky shtet pritet të dërgoj në Prishtinë edhe noten vebale.

Shteti i fundit që ka njohur Kosovën ishte Egjipti. Ministri Hoxhaj në këto dy vjet disa herë ka vizituar Amerikën Latine dhe ka takuar përfaqësues të këtyre shteteve.

Ndërkaq, mbrëmë ministri Hoxhaj kishte paralajmëruar në “Twitter” një njohje të re. “Lajmi i fundit: Kosova evropiane pret sot një njohje të re nga një shteti i Hemisferës Perëndimore! Detajet se cili do të jepen së shpejti”, pati shkruar Hoxhaj.
avatar
Legjenda
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 53
 <b>Piket</b> Piket : 93
Regjistruar : 17/06/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TETOVA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi