Foto tronditese te shqiptares qe iu prene gjymtyret

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Foto tronditese te shqiptares qe iu prene gjymtyret

Mesazh nga Geri prej Wed 20 May 2009 - 21:51

Foto tronditese te shqiptares qe iu prene gjymtyret

Fotot e Valbona Rames

"Valbona, nje grua e keqtrajtuar". Ky eshte titulli i revistes
prestigjioze "Epsilon" qe shoqeron gazeten greke "Eleftherotipia" ne
botimin e radhes.
Kesaj here disa faqe te saj, te shoqeruara me dy fotografi tronditese,
komentojne historine tragjike te 30-vjecares shqiptare Valbona Rama se
ciles,
ish-bashkeshorti i saj i preu gjymtyret me nje sharre elektrike nje
muaj me pare.

Ajo kurohet ne nje prej dhomave te spitalit Kat te Athines. Mjeket
kryen operacione te herepashershme disa prej te cilave deri ne 9 ore,
per t'i
ngjitur gjymtyret dhe per momentin ja kane arritur me sukses.Per me
shume se 5 muaj ajo do te jete e mbyllur ne dhome, pa pune,pa pension
invalidi,pa
miq,pa infermiere personale.

Flet shpeshhere ne telefon me dy femijet e saj ,deshmitare te grindjes
se saj me bashkeshortin i cili i errur nga dashuria per ish-gruas se
vet,
arriti ne kete veprim barbar.

Edhe vete Valbona, ashtu si grate e tjera, viktima te dhunes se
familjes ,kishte vite qe keqtrajtohej,por nuk denonconte bashkeshortin
e vet,e bindur
se ky ishte fati i saj. Dy fotografite qe publikohen dhe e tregojne ne
shtratin e dhimbjes trondisin perseri opinion publik.

Tashme, ajo pret mrekulline per t'u ngritur perseri ne kembet e veta,
per te punuar perseri me duart e saj dhe per te vertetuar se eshte me e
forte se
dhuna,se fati tragjik i jetes,se ashtu sic shkruan revista greke-jeta
vazhdon rrjedhen e saj me force, ashtu si lumi Valbona nga i cili edhe
prinderit
e saj i zgjodhen emrin.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi