Nxirrni fëmijët në kopsht

Shko poshtë

Nxirrni fëmijët në kopsht

Mesazh nga Geri prej Thu 21 May 2009 - 12:12Puna në kopsht bashkë me fëmijët njëkohësisht ka rolin e lojës dhe mësimit.
Fëmijët kuptojnë se nga vjen ushqimi, si duhet të kujdesen për të dhe
kanë dëshirë të madhe të hanë diçka të cilën e kanë rritur vetë.

Hulumtimet tregojnë se puna e fëmijëve në kopsht, përmirëson disa karakteristika të tyre në shkollë:

• Qëndrimin ndaj ambientit: 94%
• Vetëbesimin: 90%
• Aftësitë shoqërore: 90%
• Punën e përbashkët: 84%
• Prirjen për punë vullnetare: 78%
• Aftësitë për të udhëhequr të tjerët: 81%
• Qëndrimin ndaj ushqimit: 69%
• Aftësitë lëvizëse: 63%
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi