EUROPA DREJT ISLAMIT APO ISLAMI DREJT EUROPES, komentet tuaja????????????????

Shko poshtë

EUROPA DREJT ISLAMIT APO ISLAMI DREJT EUROPES, komentet tuaja????????????????

Mesazh nga Erisa prej Sun 31 May 2009 - 6:54

Ky ishte titulli i nje te perditeshme ne Austri , sipasj nje sondazhi i cili eshte bere nga GMO numri i vizitoreve e kishave ne dhjetevjeqarin e fundit ka rene aqe shume sa qe mosha mesatare e vizitoreve te kishave eshte 64.6 vjeqare, mirepo per cudi sondazhi tregon se brenda 6 viteve te fundit ne nje qytet te Austris jane hapur 12 xhami ,dhe mosha mesatare e vizitoreve te tyre eshe 27 vj.
Habin qe kan shprehur organizatoret esht shum e madhe ne faktin se gjat anketimit qe eshte bere ne policin e shtetit ,policia me se paku apo te themi me sakt siq thot sondazhi 0.2 % e atyre qe e praktikojn islamin ne kete vend kan pasur nje lend ne polici dhe shumica nga kjo perqindje kaq e vogel rezulton per thyerjen e rregullave ne trafik ,ndersa nuk eshte shenuar qoft edhe nje rast i vetem per droge ,alkool, prostitucion apo vjedhje ,ky sondazheshte per dhjete vitet e fundit
Shteti austriak duke pare mrekullin e islamit ne edukimin e shoqeris ka hapur shkolla ku femijet musliman kane lend te tyre te zakonshme religionin islam
dhe per ti nxitur femijet qe te mesojn sa me shume ata kan vendosur qe kjo lend te jete lende qe notohet dhe ndikon ne suksesin e pergjithshem.
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi