Miqet e Vertet

Shko poshtë

Miqet e Vertet

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 7 Jun 2009 - 22:41

Një mik i thjeshtë prezantohet kur të merr në telefon.
Një mik i vërtetë nuk ka përse ta bëjë këtë.

Një mik i thjeshtë e hap një bisedë duke folur për jetën e tij.
Një mik i vërtetë thotë: “Ç’të reja kemi nga ty?”

Një mik i thjeshtë mendon që problemet për të cilat ti ankohesh janë të tanishmet.
Një mik i vërtetë thotë: “Ti ke qënë duke u ankuar për të njëjtën gjë për 4 vjet. Lëviz nga vendi ëshë koha për të bërë diçka për këtë.”
Një mik i thjeshtë nuk të ka parë asnjë herë duke qarë.
Një mik i vërtetë i ka shpatullat ende të lagura nga lotët e tu.

Një mik i thjeshtë nuk i di emrat e prindërve të tu.
Një mik i vërtetë ka numrat e tyre të telefonit në celularin e tij.

Një mik i thjeshtë nuk do që ta marrësh në telefon kur ai është në gjumë.
Një mik i vërtetë të pyet përse u mendove aq shumë për të telefonuar.

Një mik i thjeshtë kërkon që të flasë për problemet e tua.
Një mik i vërtetë kërkon të të ndihmojë ty me problemet e tua.

Një mik i thjeshtë është vetëm kurioz për historitë e tua romantike.
Një mik i vërtetë di edhe lëndimet e tua nga këto histori.

Një mik i thjeshtë kur të vjen për vizitë sillet si mysafir.
Një mik i vërtetë hap frigoriferin tënd dhe i shërben vetes.

Një mik i thjeshtë mendon që miqësia juaj ka marrë fund pasi keni pasur një konflikt.
Një mik i vërtetë mendon që nuk mund të quhet miqësi derisa të jeni përballur me një konflikt.

Një mik i thjeshtë pret që ti të jesh gjithmonë gati për atë.
Një mik i vërtetë pret që të jetë gjithmonë gati për ty.

Nje mik i thjeshte sjell nje shishe me vere ne ahengun tend.
Nje mik i vertete vjen me heret, te ndihmon te gatuash dhe qendron me vone te ndihmon te pastrosh!

Nje mik i thjeshte degjon ate qe ti thua.
Nje mik i vertete degjon ate qe ti nuk e ke thene.

Mik i vertete nuk eshte ai qe do te vriste per ty, por ai i cili do te vdiste per ty.

Miqesia e vertete nuk eshte nje gje madhe - eshte nje milon gjerash te vogla.

Mik i vertete eshte ai i cili te merr doren dhe te prek zemren.

Miku I Vertete Eshte Qe Nuk Te Le Te Qash
Miku I Thjesht Te Fshin Lotet

Miku I Thjesht Te Therret Te Lidhesh Qenin
Miku I Vertete E Lidh Qenin Vete

Miku I Thjesht Troket Tek Dera
Miku I Vertete E Hap Deren Me Celes

Miku I Thjesht Te Thote Pune Te Mbare
Miku I Vertete Te Thote Ma Jep Lopaten MuaMiku I Vertete Eshte Qe Nuk Te Le Te Qash
Miku I Thjesht Te Fshin Lotet

Miku I Thjesht Te Therret Te Lidhesh Qenin
Miku I Vertete E Lidh Qenin Vete

Miku I Thjesht Troket Tek Dera
Miku I Vertete E Hap Deren Me Celes

Miku I Thjesht Te Thote Pune Te Mbare
Miku I Vertete Te Thote Ma Jep Lopaten MuaMiku I Vertete Eshte Qe Nuk Te Le Te Qash
Miku I Thjesht Te Fshin Lotet

Miku I Thjesht Te Therret Te Lidhesh Qenin
Miku I Vertete E Lidh Qenin Vete

Miku I Thjesht Troket Tek Dera
Miku I Vertete E Hap Deren Me Celes

Miku I Thjesht Te Thote Pune Te Mbare
Miku I Vertete Te Thote Ma Jep Lopaten Mua

Miku I Vertete Eshte Qe Nuk Te Le Te Qash
Miku I Thjesht Te Fshin Lotet

Miku I Thjesht Te Therret Te Lidhesh Qenin
Miku I Vertete E Lidh Qenin Vete

Miku I Thjesht Troket Tek Dera
Miku I Vertete E Hap Deren Me Celes

Miku I Thjesht Te Thote Pune Te Mbare
Miku I Vertete Te Thote Ma Jep Lopaten Mua


miqsia eshte dicka "e shtrejt" mendoj se vjen pas familjesLogged
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Miqet e Vertet

Mesazh nga Vizitor prej Tue 27 Apr 2010 - 23:49

Ju kisha lut ti lexoni niher keto qe thuhen ketu ne nuk jemi askund me keto qe thuhen lexoni ju lutem
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Miqet e Vertet

Mesazh nga Geri prej Wed 28 Apr 2010 - 3:53

Shum te verteta jan keto,una jam 1 per mikut te vertet.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Miqet e Vertet

Mesazh nga Erisa prej Wed 28 Apr 2010 - 4:00

Motra i kam lexuar por ata qe se din cfar eshte miqesia le ta lexojn mire.

Mik i vertete eshte ai i cili te merr doren dhe te prek zemren.

Me pelqen kjo

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Miqet e Vertet

Mesazh nga Vizitor prej Wed 28 Apr 2010 - 6:22

MitrovicA shkruajti:Një mik i thjeshtë prezantohet kur të merr në telefon.
Një mik i vërtetë nuk ka përse ta bëjë këtë.

Një mik i thjeshtë e hap një bisedë duke folur për jetën e tij.
Një mik i vërtetë thotë: “Ç’të reja kemi nga ty?”

Një mik i thjeshtë mendon që problemet për të cilat ti ankohesh janë të tanishmet.
Një mik i vërtetë thotë: “Ti ke qënë duke u ankuar për të njëjtën gjë për 4 vjet. Lëviz nga vendi ëshë koha për të bërë diçka për këtë.”
Një mik i thjeshtë nuk të ka parë asnjë herë duke qarë.
Një mik i vërtetë i ka shpatullat ende të lagura nga lotët e tu.

Një mik i thjeshtë nuk i di emrat e prindërve të tu.
Një mik i vërtetë ka numrat e tyre të telefonit në celularin e tij.

Një mik i thjeshtë nuk do që ta marrësh në telefon kur ai është në gjumë.
Një mik i vërtetë të pyet përse u mendove aq shumë për të telefonuar.

Një mik i thjeshtë kërkon që të flasë për problemet e tua.
Një mik i vërtetë kërkon të të ndihmojë ty me problemet e tua.

Një mik i thjeshtë është vetëm kurioz për historitë e tua romantike.
Një mik i vërtetë di edhe lëndimet e tua nga këto histori.

Një mik i thjeshtë kur të vjen për vizitë sillet si mysafir.
Një mik i vërtetë hap frigoriferin tënd dhe i shërben vetes.

Një mik i thjeshtë mendon që miqësia juaj ka marrë fund pasi keni pasur një konflikt.
Një mik i vërtetë mendon që nuk mund të quhet miqësi derisa të jeni përballur me një konflikt.

Një mik i thjeshtë pret që ti të jesh gjithmonë gati për atë.
Një mik i vërtetë pret që të jetë gjithmonë gati për ty.

Nje mik i thjeshte sjell nje shishe me vere ne ahengun tend.
Nje mik i vertete vjen me heret, te ndihmon te gatuash dhe qendron me vone te ndihmon te pastrosh!

Nje mik i thjeshte degjon ate qe ti thua.
Nje mik i vertete degjon ate qe ti nuk e ke thene.

Mik i vertete nuk eshte ai qe do te vriste per ty, por ai i cili do te vdiste per ty.

Miqesia e vertete nuk eshte nje gje madhe - eshte nje milon gjerash te vogla.

Mik i vertete eshte ai i cili te merr doren dhe te prek zemren.

Miku I Vertete Eshte Qe Nuk Te Le Te Qash
Miku I Thjesht Te Fshin Lotet

Miku I Thjesht Te Therret Te Lidhesh Qenin
Miku I Vertete E Lidh Qenin Vete

Miku I Thjesht Troket Tek Dera
Miku I Vertete E Hap Deren Me Celes

Miku I Thjesht Te Thote Pune Te Mbare
Miku I Vertete Te Thote Ma Jep Lopaten MuaMiku I Vertete Eshte Qe Nuk Te Le Te Qash
Miku I Thjesht Te Fshin Lotet

Miku I Thjesht Te Therret Te Lidhesh Qenin
Miku I Vertete E Lidh Qenin Vete

Miku I Thjesht Troket Tek Dera
Miku I Vertete E Hap Deren Me Celes

Miku I Thjesht Te Thote Pune Te Mbare
Miku I Vertete Te Thote Ma Jep Lopaten MuaMiku I Vertete Eshte Qe Nuk Te Le Te Qash
Miku I Thjesht Te Fshin Lotet

Miku I Thjesht Te Therret Te Lidhesh Qenin
Miku I Vertete E Lidh Qenin Vete

Miku I Thjesht Troket Tek Dera
Miku I Vertete E Hap Deren Me Celes

Miku I Thjesht Te Thote Pune Te Mbare
Miku I Vertete Te Thote Ma Jep Lopaten Mua

Miku I Vertete Eshte Qe Nuk Te Le Te Qash
Miku I Thjesht Te Fshin Lotet

Miku I Thjesht Te Therret Te Lidhesh Qenin
Miku I Vertete E Lidh Qenin Vete

Miku I Thjesht Troket Tek Dera
Miku I Vertete E Hap Deren Me Celes

Miku I Thjesht Te Thote Pune Te Mbare
Miku I Vertete Te Thote Ma Jep Lopaten Mua


miqsia eshte dicka "e shtrejt" mendoj se vjen pas familjesLogged
Mendoj dhe une keshtu
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Miqet e Vertet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi