Fryme e rende? Mjafton nje doze kafeje

Shko poshtë

Fryme e rende? Mjafton nje doze kafeje

Mesazh nga Geri prej Tue 30 Jun 2009 - 10:16Aroma e kafese qe zien ne kuzhinen e shtepise suaj ne mengjes teksa nxitoni per t'u nisur ne pune eshte e mrekullueshme.
Por me pas, si eshte higjiena e gojes suaj? Deri me sot mendohej se nje
filxhan kafe ishte pergjegjes per eren e rende.

Nje ekip mjekesh i Universitetit te Tel Aviv, sjell nje version krejt
tjeter te efektit kafese, e cila me aromen e saj magjike jo vetem qe te
zgjon
dhe te ben gati per nje dite te gjate dhe te ngarkuar, por ndihmon edhe
per higjienen e gojes.

"Te gjithe mendojne se kafeja provokon eren e rende. Ne fakt zbuluam
nje efekt cudiberes. Nje sasi kafeje ne stomak cliron gazrat e keqinj
deri ne 90
perqind. Nje ekstrakt kafeje eshte nje gjendje te frenoje bakteret
pergjegjes per eren e keqe te gojes", thone mjeket.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi