Zbulohet ilaçi kundër virusit HIV?!

Shko poshtë

Zbulohet ilaçi kundër virusit HIV?!

Mesazh nga Geri prej Tue 30 Jun 2009 - 10:17

Rektori i Universiteti te Jemenit “El-Iman
“.Abdul Mexhid El-Zindani ,ka zbuluar barna popullore për shërimin e
sëmundjes se Sidas. Ai dhe grupi i tij
shkencor kane beret e ditur se 15 persona ,te cilët ishin trajtuar me
terapi mjekësore,Brenda periudhës disa muajshe ishin shëruar plotësisht
nga
virusi HIV.
Ne nje paraqitje ne televizionin “”Al –Jazeera”,para disa
ditësh,dijetari i famshëm u ka bere thirrje kompanive te barnave,te
cilat i përkasin
Organizatës Botërore te Shëndetësisë ,qe ta vizitojnë Jemenin dhe te
shohin për se afërmi mjekimin dhe rezultatin e analizave te
suksesshme,te cilat u
kryen ne laboratorët me te avancuar botërore. Ai ka refuzuar te jap
detaje per barnat dhe vendndodhjen e tyre,si garanci për te mos u
përhapur lajmi
përpara se ti jepet licenca atij qe e ka zbuluar.
El-Zindani tha se zbulimi i ilaçit nuk është i rastësishëm ,por
rezultat i një studimi 15 vjeçar .Ekipi studiues ka marre për baze
mjekësinë e
pejgamberit Muhamed .El-Zindani beri te ditur se ilaçin se pari e
kishte përdorur te shtazët,me ç’rast është vërejtur efektshmëria e
madhe e
eliminimit te qelizave jot e natyrshme. Ai,gjithashtu tha se ekipi
hulumtues u kishte bere analiza te prekurve nga kjo sëmundje dhe
qelizave te
imunitetit dhe pas kontakteve me laboratorët botëror ,rezultatet ishin
pozitive.


Personalisht kam qene ketu e 7 vjet me perpara nje pasardhes i betuar i
ketij profesori te fese Islame. Kam lexuar shume libra te tij,ne lidhje
me
shkencen dhe me fene Islame, dhe e besoj plotesisht kete lajm.
kush nuk beson per me teper te vizitoje kete sit http://www.yobserver.com/article-11417.php
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi