Lexo Barcoletat

Shko poshtë

Lexo Barcoletat

Mesazh nga Geri prej Fri 3 Jul 2009 - 4:03

1 ==Daltonisti==

-Një polic ndalon një automobil dhe i thotë shoferit:

- Zotëri keni kaluar në dritën e kuqe!

- Po zotëri, por unë jam daltonist!

- Nuk ka lidhje, këtu i dënojmë edhe të huajt! -i thotë polici


2 ===Hajnat===

Hyjnë hajnat të plaçkitin në shtëpinë e Hasës dhe Hysës.

“Thirre shpejt policinë”, i thotë Hasa Hysës.

Ai i sjell dy numra, por policia nuk vjen dhe hajnat vjedhin dhe shkojnë .

Hasa nervozohet:

“O Hysë, a e solle numrin 92?”.

“Jo, unë e solla numrin 29, thash ndoshta policia iu del hajnave prapa shpine. :111:3 ---E kam për me hangër---

Një ditë kishte ardhur veterinari për t’i kontrolluar pulat, dhe i thotë shitësit se pulat e tij kanë HIV – SIDA.

Shitësi bën apel që të gjithë t’i kthenin pulat, dhe ashtu bën të
gjithë. Vetëm një qytetar nuk e ktheu, dhe i shkoi shitësi në shtëpi:

“Pse vetëm ti nuk e ktheve pulen?”

Qytetari u përgjigj:

“Nuk e kam blerë pulen për t’u martuar me të, po për me hëngër”. :111:4 ***Shqipëria dhe Amerika***

Ishin dy shqiptarë dhe bisedonin se si të pasurohet Shqipëria. Njëri
tha kam një ide: t’i shpallim luftë Amerikës, ajo do të na pushtoj dhe
kështu do
na sjellë dollarë.

Mirë e ke ja kthen tjetri, por pas pak e ndërron mendimin dhe thotë:

“Jo, është rrezik se nëse ne e fitojmë luftën, atëherë çka do t’i çojmë Amerikës :111:
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lexo Barcoletat

Mesazh nga bela prej Fri 3 Jul 2009 - 5:27

hahahahahahahah sa per te qeshur. :ahahaahha:
avatar
bela
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 599
 <b>Piket</b> Piket : 631
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : parajse

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lexo Barcoletat

Mesazh nga MATILDA prej Mon 4 Jan 2010 - 8:41

1.Nje grua i telefonon federates Italiane te futbollit .
- Burri im i shpjegon ajo , ka nje zakon te beje dashuri me mua ne divan
ne pushimin midis dy pjeseve te ndeshjes - Po mire e pastaj? -- e pyesin nga Federata
- E kam pak te veshtire qe te vij ne qejf , per nje kohe kaq te shkurter .
Ja perse ju telefonova : kur te rrishikoni se afermi rregullat e futbollit a nuk mund
te beni pushimin midis dy pjeseve nje ore ne vend te 15 min qe e keni tani ?!

2. Ishte nje burre qe e kishte gruan shume te shendoshe, dhe i thoshte
'- Ja e shikon ca trupi ka ajo , jo si ty si autokombanje!

- He dobesohu njecik se je bere si autokobanje
Ne darke rane te flene ,dhe gruaja ia kthen kurrizin.
burri filloi ti fliste ' zemra he kthehu njecik ketej,o grua po he moj
Edhe gruaja ia kthen: Rri o burre se nuk ndizet autkombanja per nje fije kashte!

3. Nen e Bije eshte mamaja edhe goca.
Goca do dilte per here te par me nje cun.E ema e saj po e porosiste per disa gjera.
a)Nese cuni te kap te bythet.......i thuaj Ndalo!
b) Nese cuni te kam tek gjoksi...thuaj Mos!

Cuni kur perqafoj gocen i kapi gjoksin me par pastaj bythet.

Kthehet ne shtepi goca...dhe mami saj po priste te dinte se cfare ndodhi!
Edhe i tha mami goces he mi te kapi gje ai...goca uli koken edhe i tha:
Po me kapi gjoksin pastaj bythet...mami fillon bertet po ti mi pse nuk the ato
fjalet qe te mesova une...po une mami i thash ***Mos ndalo*** dhe ai nuk me degjoi!!

hahahahhahahah
avatar
MATILDA
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 13
 <b>Piket</b> Piket : 15
Regjistruar : 31/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lexo Barcoletat

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 4 Jan 2010 - 10:40

ahahahahhaahah a nuk po gjen vend tjeter per pushim veq ne mes te fushes
a
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lexo Barcoletat

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi